Thorstav s.r.o.

Šitie púzdra na priečnu flautu
Na flaute som nikdy pred tým nehral ani na zobcovej, a ani na žiadny dychový nástroj ale približne 3 hodiny mi trvalo naučiť sa správny nátisk, a už som sa učil prvé pesničky. Preto som sa rozhodol že si ju sem tam niekam aj zoberiem, a chcel som si na ňu ušiť nejaké púzdro. Rozhodol saom sa pre najjednoduchšie riešenie, ktoré ma napadlo. Je to lacné a pomerne odolné a pôsobí celkom zaujímavo, tak retro.

Kúpil som si ľanovú látku (skoro ako vrecovina), pomerne tvrdé cena bola 13e za meter, ale kúpil som len 50cm ale v skutočnosti som to ušil z 25cm. Takže som si vystrihol pás 75cm dlhý a 25cm široký:

puzdro priecna flauta sitie

Stará roztrhaná karimatka mi poslúžila ako výstuž. Tú som vystrihol na 70cm dlhú a 20cm širokú:

puzdro priecna flauta sitie

Karymatku som vložil medzi dve vrstvy plátna a obšil dookola. Konce tohto prípravku som spojil k sebe a zošil, a púzdro bolo hotové. Už som len vtiahol šnúrku a dole na púzdre som prišil a urobil dierku kde som to zviazal bolo.

puzdro priecna flauta sitie

Dierka na zaviazanie:

Smiley face

Púzdro vyzera takto. Je to jednoduché ušiť, cena je okolo 5eur a jeden centimeter hrubá karimatka chráni flautu viac ako dostatočne. Kľudne vám flauta môže spadnuť, je to naozaj odolné púzdro.

puzdro priecna flauta sitie Smiley face

A tu už je púzdro hotové.

puzdro priecna flauta sitie puzdro priecna flauta sitie puzdro priecna flauta sitie puzdro priecna flauta sitie puzdro priecna flauta sitie

Ak by ste potrebovali s niečim poradiť kľudne napíšte: Pošli e-Mail