Thorstav s.r.o.

Oprava držiaku ŠPZ - prehrdzavená diera
Zdrávím všetkých návštevníkov mojej stránky. Na tejto stránke sa vam pokúsim ukázať ako jednoducho opraviť prehrdzavenú dieru na aute, respektíve na mojom stavebnom stroji.


 Oprava držiaku ŠPZ - prehrdzavená diera  1. Jednoduchý foto-návod.
  2. Záver.
    1. Diskusia k téme.

Oprava držiaku ŠPZ/EČ - prehrdzavená diera.Minulú nedeľu 29.4.2018 som sa už chystal na stavbu, keď som zistil že mi nedrží zadná značka ŠPZ/EČ na mojom stavebnom stroji Vectra B a musel som operatívne daný problém odstrániť. Dal som dole značku a držiak a zistil som že je tam pekne prehrdzavená diera, čo sa na nemeckých autách často objavuje, keďže nemci nevedia tak zinkovať plechy ako v Mladej Boleslavy. Dieru som vybrúsil kefou na rozbrusovačke a vystrihol plech tak aby dieru prekril.

Oprava držiaku ŠPZ/EČ Oprava držiaku ŠPZ/EČ Oprava držiaku ŠPZ/EČ Oprava držiaku ŠPZ/EČ

Plech sa za normálnych okolností vyvára zváračkou, ale na takúto kuťaopravu mi postačil aj cín a klampiarska/pištolová pájkovačka. Ja som použil pištolovú pájkovačku, nakoľko má výkon 100W a na takúto robotu postačí. Plech potrite chloridom zinočnatým alebo hocijakou spájkovacou pastou. (Po chloride zvikne železo hrdzavieť, tak to treba dobre poutierať.)

Vyvarenie diery Vyvarenie diery Vyvarenie diery Vyvarenie diery

Napájkovaný plech by trebalo pregitovať a do hladka prebrúsiť, ale ja som toto nerobil vzhľadom na nedostatok času ale hlavne pod značkou toto miesto vôbec nie je vidieť a navyše je to stavebný stroj a plní stavebné funkcie nie je na krásu a predvádzanie sa pred dievčatami. Preto som opravané miesto len prebrúsil, natrel a strekol autolakom.

Vyvarenie diery Vyvarenie diery Vyvarenie diery Vyvarenie diery

Ešte dané miesto treba prelepiť penovou tesniacou páskou aby sme to dali do pôvodného stavu, do stredu vyvrtať dierku (podľa použitej hmoždinky) na hmoždinku a už len prišroubovať držiak na značku a zacvaknúť EČ.

Vyvarenie diery Vyvarenie diery Vyvarenie diery Vyvarenie diery

Záver.Gratulujem vám ak ste sa v čítaní ale hlavne v stavaní domu dostali až sem a dúfam že vám tento návod pomohol. Ak sa chcete niečo opýtať alebo sa podeliť so svojimi skúsenosťami, tak môžete navštíviť diskusiu k téme

Prejsť na predchádzajúcu stránku.