Thorstav s.r.o.

Redukcia ( adaptér ) HT na PEXALPEX
Zdrávím všetkých návštevníkov mojej stránky okrem stavebníkov, a jeden špeciálny pozdrav pre stavebníkov. Pri stavbe domu som sa stretol s neobvyklým problémom, keď som potreboval napojiť jedno cólovú PEXALPEX na 50tku HT. Pretože som potreboval napojiť čerpadlo z pivnice do odpadu, ale hadicu chcem zasekať do steny, preto som potreboval nejaký kvalitnejší materiál, ktorý vydrží pod omietkou aspoň 30 rokov napr. PEX AL PEX. Preto tá redukcia.


 Redukcia ( adaptér ) HT na PEXALPEX  1. Jednoduchý foto-návod.
  2. Záver.
    1. Diskusia k téme.

Redukcia (adaptér) HT na PEXALPEX.K tomuto návodu som musel pristúpiť z dôvodu, že mi žiadny vodár nevedel poradiť ako nato, a hlavne ich šok bol prečo by som to chcel spraviť. Ale hlavný problém je v tom, že som nevedel zohnať 1" maticu s G-čkovým stúpaním. A preto som ju vyrobil z kolena pre 32 LDPE hadicu. Prvá fotografia zobrazuje daný problém, ktorý som potreboval vyriešiť. Z kolena na 32 LDPE odpílime pilkou na železo závit tak aby ste získali niečo ako maticu.

redukcia PEXAL na HT redukcia PEXAL na HT redukcia PEXAL na HT redukcia PEXAL na HT

Do záslepky HTčka treba vypilníkovať 1" dieru aby do nej vošiel závit odpílený z kolena.

redukcia PEXAL na HT redukcia PEXAL na HT redukcia PEXAL na HT redukcia PEXAL na HT

A po týchto drobných úpravách možeme daný adaptér/redukciu poskladať. Na záslepku z každej strany dajte tesniace gumičky a dobre dotiahnite rukami netreba použiť náradie stačí silno dotiahnuť rukami. V danej hadici nie je 6barov ako vo vodovode ale len pretekajúca voda z čerpadla do HT odpadu. Posledná fotka ukazuje finálny produkt, ktorý sa napojí do 50tky HTčka a zalisuje sa do nej 26ka PEXALPEX z čerpadla. Takže ak mi natečie voda do pivnice stačí zapnúť čerpadlo a vodu odčerpá preč. V budúcnosti zverejním aj návod na automatické zapínanie čerpadla pri zaplavení vodou, ak nemáte možnosť použiť čerpadlo s plavákom.

redukcia PEXAL na HT redukcia PEXAL na HT redukcia PEXAL na HT

Tak nesedte za počítačom a robte niečo!

Záver.Gratulujem vám ak ste sa v čítaní ale hlavne v stavaní domu dostali až sem a dúfam že vám tento návod pomohol. Ak sa chcete niečo opýtať alebo sa podeliť so svojimi skúsenosťami, tak môžete navštíviť diskusiu k téme

Prejsť na predchádzajúcu stránku.